апр 3 2024 - апр 3 2024

Радионица витража „Наши преци“

• апр 3 2024 - апр 3 2024

Недеља 7. април у 11 сати, Добрачина 51. Музеј науке и технике.
На радионици ћемо учити како да размишљамо као витражисти и претвараћемо обичан цртеж у нацрт за витраж.
Радионица витража намењена је деци и родитељима, и свим заинтересованим.
Упознаћете се и са породичном традицијом атељеа Станишић који се дуже од 100 година бави израдом витража.
Свако ће имати прилику да направи свој „мини витраж“ од посебних провидних фолија и папира.

Можете се пријавити на следећој адреси >>

Атеље „Станишић“ основан 1908. године специјализован је за услуге израде нових и рестаурацију витража и мозаика. Уметничка дела која настају у Атељеу „Станишић“ саставни су део архитектуре многих духовних и секуларних грађевина широм земље и света.

Током више од једног века стваралачког рада Атеље Станишић постао је део уметничке баштине и стекао репутацију синонима за квалитет, професионализам и престиж са високим угледом у свету.

Званична презентација атељеа Станишић >>