апр 11 2024 - апр 11 2024

Позоришна представа „Пупин – последњи сан“

• апр 11 2024 - апр 11 2024

Субота, 27. april 2024. у 20 часова, Музеј науке и технике.
Позоришна представа „Пупин – последњи сан“
Текст: Вјера Мујовић
Режија: Милош Павловић
Играју: Душан Матејић и Вјера Мујовић
Продаја улазница: Музеј науке и технике (радним данима од 10 до 16ч) и www.tickets.rs

Лик Пупина тумачи Душан Матејић, а његову мајку Пијаду игра Вјера Мујовић. Реч је о једном могућем имагинарном сусрету мајке и сина. Пупин, у дубокој старости, сећа се свог живота и постигнућа – као дечак, као научник, патриота, имигрант, учесник и сведок важних историјских догађаја. Мајка слуша, теши, умирује народним умотворинама, псалмима, успављује сина…

Стручни сарадник на представи била је Александра Нинковић Ташић, композитор Раде Радивојевић, костимограф Игор Тодоровић, док се за сценски говор побринула Љиљана Мркић Поповић. Тим чине и Уна Павловић, арт дизајн, Мина Цветиновић Павков, видео, Драгомир Николић, анимација и Милан Тврдишић, фотограф.